Szenzáció Budaörsön

A kép csalóka, a Metz volt kénytelen meghajolni a mieink előtt. Nagyszerű, elképesztő, kiváló - csak azért spóroljunk a jelzőkkel, mert még visszavágó vár a csapatokra. Könnyen vettük az első akadályt, de az már akkor is biztos volt, hogy ez csupán egyszeri alkalom volt és az EHF-kupában nem adják ingyen a továbbjutást. A legjobb 16 közé jutásért, a 3. fordulóban már nincsenek erőnyerők, itt már mindenki bekapcsolódik a küzdelmekbe. Így az előző idény bronzérmese a Siófok KC is, aki oroszországi túrával kezdett. Természetesen nekik és a KEK-ben induló Vác, Békéscsaba párosnak is sok sikert kívánunk, valamint hosszú és eredményes nemzetközi kupaszereplést. Nekünk az előző idényekben rendre BL szereplő, a tavaszi rájátszásában azonban csak harmadik helyen végző, ezzel EHF-kupa induló, francia Metz Handball csapatát sorsolták. Ez abból a szempontból feltétlenül előny, hogy Szabó Edina a francia bajnokság, a francia csapatok és játékosok jó ismerője. Kiváló hangulat fogadta Budaörsön a csapatokat - a munkanap, a korai kezdési időpont és a TV közvetítés ellenére most voltak a legtöbben a csarnokban. Villámgyors, modern erőkézilabdát játszik a Metz, minden poszton válogatott játékosokkal. Az első percekben nem találtuk a francia szélsők elleni védekezésünket, és a visszazárás sem működött hibátlanul. Szerencsére hamar rendeztük a sorainkat, 5-4-nél átvettük a vezetést. A vendégek hibáit jól használtuk ki, Janurik jól védett az érdi kapuban. Első kiállításunknál egyenlített a francia csapat, de a félidő közepén három góllal is sikerült meglépni. Elez és Bognár ellenállhatanul kézilabdáztak, Wolf hibátlanul lőtte a büntetőket, nagyszerűen játszottunk - nyolc perccel a szünet előtt 15-10-et mutatott az eredményjelző. Ráadásul ezt a különbséget, emberhátrányunk ellenére is tartani tudtuk. Az iram hatalmas volt, az apró hibákat pár pillanattal később már francia gól büntette. Másfél minutummel a félidő előtt 18-16-ra feljött a Metz, de az utolsó két gól ismét a miénk volt. Remek támadásbeli teljesítményünknek köszönhetően magabiztosan vezettünk a szünetben. Nehezen indultunk el a fordulás után, hiába volt Oguntoye védéseinek köszönhetően több lehetőségünk is 5 góllal újra meglépni, a Metz lőtte az egyetlen gólt a 34. percig, amikor Szabó Edina időt kért. Bognárt két perc alatt kétszer rántották le kiállítást érően, állandósul a háromgólos különbség. Hiába védekeztünk többször passzívig, Liscevic lőtt nagyon messziről gólokat. A negyvenedik percben kivédekeztünk két támadást, hiába egészültek ki a szoknyás franciák, gyors találatokkal újra öt volt az előnyünk. Továbbra is gyors, változatos és izgalmas volt az összecsapás, előbb háromra jöttek a vendégek, majd a 48. percben, először a mérkőzésen hat góllal vezettünk (30-24). Rögtön jött is Rác Sándor időkérése, majd egy perc alatt lőttek kettőt a sárga mezesek. Egyre nagyobb küzdelem árán, az utolsó energiatartalékokat mozgósítva igyekeztük tartani az előnyünket, több alkalommal is volt lehetősége háromra zárkózni a franciáknak, de ezzel nem tudtak élni. Kivették támadásainkból emberfogással Kristina Elezt, Wolf irányított, Kovács Anna vállalkozott egyre többször eredményesen. Az utolsó percek már csak a különbségről szóltak, ami a lefújás pillanatában lehetett volna a legnagyobb, ugyanis 37-30-ra vezettünk, vonal miatt azonban pár másodperccel a vége előtt elvették és még egy időntúli hetesre futotta a Metznek. Nagyszerű kézilabdát nyújtva, a szezon legjobb játékával, a meccsen végig vezetve győztük le a francia bajnokság élén álló ellenfelet. Most kell higgadtnak és összeszedettnek lenni. Úgy mehetünk Franciaországba, hogy esélyünk van a továbbjutásra. Rengeteg gól született, a védekezés döntő jelentőségű lesz a visszavágón is.
1239 Budapest, Szentlőrinci út - Nyír u.