Tizenegy gólos győzelem a Budaörs otthonában

NB I-es felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 21. fordulójában 17:28-as győzelmet ért el a Budaörs Handball otthonában. Ifjúsági lányaink is elhozták a két bajnoki pontot Budaörsről.

A bajnokság huszonegyedik mérkőzésén Katarina Krpez Slezak szerezte első gólunkat, majd Klivnyi Kinga és Kiss Nikolett növelte találataink számát, míg a hazaiak a 5. percben tudták először bevenni a több remek védést is bemutató Janurik Kinga kapuját. 3:4 után kilenc perc alatt egy gólt kaptunk, míg támadásban hatszor voltunk eredményesek, így a 22. percben 4:10-es vezetésünknek tapsolhatott a vendégszektort csurig megtöltő szurkolótáborunk. A hajrában kettővel növeltük előnyünket (6:14), majd a fordulás után Kisfaludy Anett találata jelentette a tízgólos különbséget (7:17). A folytatásban Mariama Signaté és Klivinyi Kinga átlövésből, Larissa Araújo a szélről, Katarina Krpez Slezak pedig a büntetővonalról talált be (13:22). Az utolsó percekre fordulva Mireya González Álvarez felállt fal ellen, míg Takács Kitti lerohanás végén lőtt a kapuba, a születésnapos Zeljana Stojak pedig büntetőt hárított a 17:28-as végeredménnyel záruló összecsapáson.

ÉRD NB I góllövőlista

NB I-es utánpótlás együtteseink is Budaörsön léptek pályára. Junior együttesünk egygólos vereséget szenvedett, ifjúsági lányaink viszont három találattal győztek. Az OSB rájátszás E-F csoportjában az 1-8. helyért küzdő lányaink nem bírtak a Szekszárdi FGKC csapatával, míg KSB együttesünk Kisvárdán szenvedett vereséget. Pest megye junior lányaink a Főnix ISE ellen kaptak ki hat góllal, míg Bp. I. osztályban szereplő csapatunk 19:17-re maradt alul a Rév-Hilltop együttesével szemben. Gratulálunk a győzelemhez!