Tizenegy gólos győzelem a Magyar Kupában

Az év első hazai mérkőzésén csapatunk 32:21-es győzelmet ért el a DVSC-TVP együttese ellen, mellyel bejutott a Magyar Kupa V. fordulójába.

A továbbjutásról döntő mérkőzést Krpez Slezák Katarina és Mariama Signaté találataival kezdtük, majd egy vendég gólt követően Andjela Bulatovic is eredményes volt. Az első negyedóra végére Szabó Laura és jobbszélsőnk is a kapuba lőtt, míg jól védekező falunk mögött Janurik Kinga tizenhét minutum alatt három gólt kapott (6:3). A folytatásban átlövőink, Klivinyi Kinga és Mireya González Álvarez, majd szélsőink, Coralie Lassource és Krpez Slezák Katarina növelték találataink számát, így a félidő hajrájára 13:6-os állásnál érkeztünk. A játékrész utolsó percében Szabó Laura és Klivinyi Kinga is a hálóba talált, mellyel a szünetre 17:10-es állásnál vonultak a csapatok. A fordulás után Mariama Signaté átlövésből, Andjela Bulatovic betörés után, Krpez Slezák Katarina pedig a szélről szerzett egy-egy gólt. A 43. minutumban spanyol jobbátlövőnk találata jelentette a tízgólos különbséget (23:13). A folytatásban Tóth Gabriella és Gávai Szonja találatival tartottuk előnyünket, majd a hajrára fordulva Kiss Nikolett is eredményes volt. A 32:21-es végeredménnyel záruló összecsapás utolsó négy gólját lányaink szerezték.