Vereség az orosz listavezető ellen

Csapatunk a csordultig megtelt ÉRD Arénában 19:30-as vereséget szenvedett a Rostov-Don ellen.

Az EHF-Kupa csoportkörében az utolsó hazai mérkőzésünkön a vendégek szerezték az első három találatot, majd a 7. percben Klivinyi Kinga betörésből lőtte első gólunkat (1:3). Ezután Fekete Bozsana a balszélről, Katarina Krpez Slezak pedig büntetőből talált a hálóba, de közelebb nem tudtunk kerülni ellenfelünkhöz (4:6). A félidő utolsó harmadára fordulva növelni tudta előnyét a vendégcsapat, de Szabó Laura hétméteresből, Katarina Krpez Slezak pedig a szélről volt eredményes, mellyel csökkentettük hátrányunkat, majd a 23. percben Mireya González Álvarez találatával 8:9-re zárkóztunk. A folytatásban Fekete Bozsana ismét a szélről vette be Katrine Lunde kapuját, mellyel egyenlítettünk, de a játékrész hajrában négy rosztovi gólra egy Kisfaludy Anett beállóból szerzett találata volt a válaszunk, így a szünetben 10:13 állt az ÉRD Aréna eredményjelzőjén.
A fordulást követően a Rostov-Don ötször volt eredményes, míg félidei első találatunkat Mariama Signaté lőtte a szaggatottról (11:18). A 40. percben francia átlövőnk kilenc méterről vette be ellenfelünk kapuját, majd Katarina Krpez Slezak két hétméterest is értékesített, de a vendégek pontatlan támadásbefejezéseinket kihasználva 14:23-ra növelték előnyüket. A 49. percben Kisfaludy Anett lerohanás végén talált be, majd felváltva születtek a gólok (17:25). A hajrában Larissa Araújo a szélről, Kiss Nikolett pedig átlövésből talált a kapuba a 19:30-as végeredménnyel záruló összecsapáson. Csapatunk legközelebb február 12-én, vasárnap az EHF Kupa utolsó fordulójában a német SG BBM Bietigheim együttese ellen lép pályára, ahol a tét a legjobb nyolcba kerülés lesz.