Vereség Marcaliban

NB I/B-s junior csapatunk három sikerrel megvívott mérkőzés után 33:23-as vereséget szenvedett Marcaliban.

Az NB I/B-s bajnokság ötödik mékőzésén Marcaliban léptek pályára lányaink. A találkozót a hazai csapat kezdte jobban, hiszen hét perc elteltével Plesztovits Alexa szerezte egyetlen találatunkat, míg ellenfelünk ötször is bevette kapunkat. Az ezt követő hét percben azonban csapatunk kapuja maradt érintetlen, míg Lozsi Erna előbb akcióból, majd kétszer hétméteresből is eredményes volt, melynek köszönhetően két gólra felzárkóztunk (8:6). Tovább azonban nem sikerült csökkenti a hátrányunkat, sőt a játékrész utolsó tíz percében Lízer Melinda, majd Plesztovits Alexa révén csak kétszer tudtuk bevenni a hazai csapat kapuját, így ellenfelünk hétgólos előnyre tett szert a szünetre (15:8). A fordulást követő első percekben Kerekes Vanda és Földesi Júlia szerezte találatainkat, azonban védekezésben nem tudtuk megállítani a hazaiakat, így a különbség sem csökkent a csapatok között. A játékrész derekán Kerekes Vanda és Reizinger Sára zsinórban négy gólt szerzett, így 19:15-re felzárkóztunk. Technikai hibáinknak miatt kilenc percig nem szereztünk akciógólt, Plesztovits Alexa hétméteresből kétszer volt eredményes, így újra hat találatra növelte előnyét a hazai együttes. A találkozó utolsó percében Plesztovits Alexa és Lozsi Erna is a kapuba talált, lányainknak azonban nem sikerült a pontszerzés Marcaliban (33:23).

Nem kell sokat várnunk az új évben, hogy csapatunk pályára lépjen, hiszen vasárnap Vácra látogatunk a bajnokság 12. fordulójában.