Befejeztük a bajnokság alapszakaszát

Csapatunk a K&H női kézilabda liga 22. fordulójában négygólos vereséget szenvedett a Siófok KC otthonában, így az 5. helyen végeztünk az alapszakaszban. A rájátszás negyeddöntőjében is a Siófok KC lesz az ellenfelünk, mivel a Balaton parti együttes a 4. helyen végzett az alapszakasz küzdelmeiben.
A K&H női kézilabda liga utolsó fordulójában Siófokon vendégszerepelt együttesünk. Hét nap alatt a harmadik mérkőzésüket nem kezdték jól lányaink, hiszen a hazai csapat tíz perc elteltével 4:1-es előnyre tett szert. Azonban 7:3-as állást követően csapatunk zsinórban öt gólt szerezve átvette a vezetést (7:8). Támadásban ellenfelünk hét mezőnyjátékossal játszott, de előbb Janurik Kinga a saját hatosáról, majd Katarina Krpez Slezak a felezővonalról vette be az üres siófoki kaput (10:12). Szerb jobbszélsőnk és Klivinyi Kinga góljaival a szünetben két góllal, 12:14-re vezettünk. A második játékrész eleje ellenfelünknek sikerült jobban, így negyvenhárom perc játék után 19:16 állt az eredményjelzőn. A játékrész közepén tíz perc alatt Klivinyi Kinga szerezte egyetlen találatunkat, így ötgólosra nőtt hátrányunk. A mérkőzés hajrájában Kisfaludy Anett kétszer is eredményes volt, valamint Szabó Laura és Klivinyi Kinga is a kapuba talált, de minden találatunkra volt válasza ellenfelünknek a 28:24-re végződő összecsapáson.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es utánpótlás csapataink közül ifjúsági lányaink győzelmet arattak a Siófok ellen, míg juniorjaink pont nélkül maradtak. NB I/B-ben szereplő Haladás-ÉRD II-es együtteseink közül junior csapatunk nyolcgólos győzelmet aratott, míg felnőtt csapatunk nem bírt a Marcali VSZSE-vel. Serdülő együtteseink közül ÉRD 1-es lányaink a Szent István SE ellen bizonyultak jobbnak, ÉRD 2-es lányaink pedig a Tamási KC ellen gyűjtötték be a két pontot a felsőházi rájátszásban. Az U13-as Kovács László régióbajnoki címért küzdő lányaink mindkét hétvégi mérkőzésüket megnyerték, U8-as csapatunk azonban két vereséget szenvedett a hét utolsó napján. Bp. I. osztályban szereplő csapatunk első felsőházi mérkőzésén kétgólos győzelmet aratott a KRSE együttese ellen. Gratulálunk a győzelmekhez!

A elmúlt hét ÉRD eredményei

2016. március 30., szerda

NB I Ifjúsági | Siófok KC - ÉRD 24:29 (11:14)
NB I Junior | Siófok KC - ÉRD 41:23 (25:8)

NB I Felnőtt | Siófok KC - ÉRD 28:24 (12:14)

2016. március 31., csütörtök

OSB F alsóház 5-11. helyért | Szent István SE - ÉRD 1 22:24 (10:13)

2016. március 1., péntek

OSB E-F rájátszás 1-8. helyért | ÉRD 2 - Tamási KC 18:17 (10:4)

2016. április 3., vasárnap

U13 Kovács L. Régióbajnoka | Solymári SC - ÉRD 2003 9:13 (2:7)
U13 Kovács L. Régióbajnoka | ÉRD 2003 - Kántor Anikó SE 16:15 (11:6)

U8 Kovács L. régió | ÉRD - Gyömrő VSK 6:12 (3:5)
U8 Kovács L. régió | Ipress Center-Vác - ÉRD 20:2 (11:2)

NB I/B Junior | Haladás-ÉRD II - Marcali VSZSE 36:28 (19:9)
NB I/B Felnőtt | Haladás-ÉRD II - Marcali VSZSE 21:27 (11:14)

Bp. I. o. női Felnőtt felsőház | ÉRD III - KRSE 26:24 (9:17)

NB I/B-s junior csapatunk három sikerrel megvívott mérkőzés után 33:23-as vereséget szenvedett Marcaliban.

Az NB I/B-s bajnokság ötödik mékőzésén Marcaliban léptek pályára lányaink. A találkozót a hazai csapat kezdte jobban, hiszen hét perc elteltével Plesztovits Alexa szerezte egyetlen találatunkat, míg ellenfelünk ötször is bevette kapunkat. Az ezt követő hét percben azonban csapatunk kapuja maradt érintetlen, míg Lozsi Erna előbb akcióból, majd kétszer hétméteresből is eredményes volt, melynek köszönhetően két gólra felzárkóztunk (8:6). Tovább azonban nem sikerült csökkenti a hátrányunkat, sőt a játékrész utolsó tíz percében Lízer Melinda, majd Plesztovits Alexa révén csak kétszer tudtuk bevenni a hazai csapat kapuját, így ellenfelünk hétgólos előnyre tett szert a szünetre (15:8). A fordulást követő első percekben Kerekes Vanda és Földesi Júlia szerezte találatainkat, azonban védekezésben nem tudtuk megállítani a hazaiakat, így a különbség sem csökkent a csapatok között. A játékrész derekán Kerekes Vanda és Reizinger Sára zsinórban négy gólt szerzett, így 19:15-re felzárkóztunk. Technikai hibáinknak miatt kilenc percig nem szereztünk akciógólt, Plesztovits Alexa hétméteresből kétszer volt eredményes, így újra hat találatra növelte előnyét a hazai együttes. A találkozó utolsó percében Plesztovits Alexa és Lozsi Erna is a kapuba talált, lányainknak azonban nem sikerült a pontszerzés Marcaliban (33:23).

Nem kell sokat várnunk az új évben, hogy csapatunk pályára lépjen, hiszen vasárnap Vácra látogatunk a bajnokság 12. fordulójában.