Fájó vereség

NB I/B-s felnőtt csapatunk az első félidőben összeszedett hátrányát nem tudta ledolgozni, így 21:27-es vereséget szenvedett a Marcali VSZSE együttesétől.

NB I/B-s felnőtt csapatunk az őszi, Marcaliban aratott győzelmét szerette volna megismételni vasárnap az ÉRD Arénában. Bíró Eszter egy remek lövőcsel után betörésből juttatta vezetéshez csapatunkat, melyet irányítónk bejátszását követően Gulyás Vanda növelt egy kivédekezett vendégtámadást követően. A 4. percben Győri Barbara büntetőt hárított, Szabó Laura és Bíró Eszter révén pedig ellenfelünk minden találatára volt válaszunk, így tartottuk kétgólos vezetésünket (6:4). Takács Kitti Győri Barbara indítását gólra váltva már három találat volt az előnyünk, de ellenfelünk egy percen belül kétszer is eredményes volt, így 7:6 állt az eredményjelzőn. A 17. percben Győri Barbara indításából Gulyás Vanda szerzett gólt 9:7-re alakítva az állást, ezt követően azonban tíz percig nem találtunk ellenfelünk kapujába, míg a Marcali hatszor is eredményes volt ez időszak alatt (9:13). A játékrész utolsó percében Gulyás Vanda egy kipattanót összeszedve három gólra csökkentette hátrányunkat a szünetre. A 11:14-es félidei állás után előbb Plesztovits Alexa beállóból szerzett gólt, majd egy vendég találatot követően Takács Kitti kétszer is a kapuba talált, mellyel egy gólra megközelítettük ellenfelünket. Az egyenlítés azonban nem sikerült, sőt ellenfelünk kétszer is eredményes volt, így visszaállt a szünetbeli háromgólos vendég vezetés (14:17). Takács Kitti és Bíró Eszter góljaival újfent egy találatra felzárkóztunk, majd a Bíró Eszter által kiharcolt hétméterest Szabó Laura értékesítette higgadtan, de a lélektanilag fontos egyenlítő találatot nem tudtuk megszerezni. Az utolsó öt perchez érkezve Vajda Luca lerohanásból 21:23-ra alakította az állást, de a mérkőzés hátralévő részében már több gólt nem szereztünk, ellenben ellenfelünk négyszer is bevette a kapunkat, így a lefújást követően a vendégcsapat örülhetett a győzelemnek (21:27).
NB I-es felnőtt csapatunk a héten nem lép pályára, a K&H női kézilabda liga elődöntőjének visszavágójára készül, melyre jövő hét csütörtökön kerül sor, amikor is a Győri Audi ETO KC-t fogadjuk az ÉRD Arénában. A mérkőzésekre jegyek kaphatóak az ÉRD Aréna jegypénztárában, és online az ÉRD Aréna weboldalán! Az év elején megváltott bérletek ÉRVÉNYESEK a rájátszás mérkőzéseire!

K&H női kézilabda liga elődöntő - 2. mérkőzés
ÉRD – Győri Audi ETO KC

Időpont: 2016. május 12., csütörtök 20:30
Helyszín: ÉRD Aréna (2030 Érd, Velencei út 39-41.)
Játékvezetők: Medve Róbert, Nagy László

Szurkolói információk

A mérkőzésekre jegyek kaphatóak 8-19 óráig az ÉRD Aréna jegypénztárában és online az ÉRD Aréna weboldalán. A mérkőzés napján 8 - 12 között az uszoda jegypénztárában, 12 órától a sportcsarnok jegypénztárában lehet jegyet váltani a mérkőzésre. Az év elején megváltott bérletek ÉRVÉNYESEK a rájátszás mérkőzéseire!

A mérkőzésre érényes jegyárak:
Felnőtt: 1500 FtDiák (érvényes diákigazolvánnyal és 18 éves korig): 800 FtNyugdíjas (érvényes nyugdíjas igazolvánnyal): 800 Ft
A belépés 6 év alatt ingyenes!

DÍJMENTES JEGYEK
Az eddig megszokott díjmentes jegyek igénylése, és kiadásának módja megváltozott. A gyerekek, diákok és nagycsaládosok számára létrehozott díjmentes jegyekkel nagy számban történtek visszaélések, ezért az alábbi feltételekkel tudjuk biztosítani továbbra is a jogosultak számára a díjmentes belépési lehetőséget.Bővebb információ: http://handballerd.hu/dijmentesjegyek.php

A hét ÉRD mérkőzései:

2016. május 5., csütörtök

OSB F alsóház 5-11. helyért | Sportmax Sportcentrum (1112 Budapest, Kánai út 2.)
16:50 Kispesti NKK - ÉRD

2016. május 7., szombat

U8 Kovács László régió | Tápiószele Általános Iskola (2766 Tápiószele, Liliom út 11.)
10:00 ÉRD - EURONOVEX USE
11:00 Ráckeve VKSK - ÉRD

NB I/B Felnőtt | ÉRD Aréna
11:00 Haladás-ÉRD II - Pénzügyőr SE

NB I/B Junior | ÉRD Aréna
13:00 Haladás-ÉRD II -  Pénzügyőr SE

U13 Kovács L. Régióbajnoka | PEMÜ Sportcsanok (2083 Solymár, Tersztyánszky utca 89)
12:30 Dabas KC VSE - ÉRD 2003
15:30 ÉRD 2003 - Vecsés -Jusec

U13 Kovács L. régió középsőház | Tápiószentmártoni Sportcsarnok (2711 Tápiószentmárton, Bartók Béla út 3.)
14:00 Aranyszarvas SE - ÉRD 2002
15:40 ÉRD 2002 - Sülysápi KSK

2016. május 8., vasárnap

U10 Kovács L. régió | Vác Városi Sportcsarnok (2600 Vác, Bán Márton u. 3.)
09:45 Szigetszentmiklós NKSE 2 - ÉRD
12:00 ÉRD - Ipress Center-Vác

NB I Ifjúsági rájátszás 9-13. helyért | Batthyány Tornacsarnok, Érd
13:00 ÉRD - EUbility Group Békéscsabai ENKSE

NB I Junior rájátszás 9-13. helyért | Batthyány Tornacsarnok, Érd
15:00 ÉRD - EUbility Group Békéscsabai ENKSE

Bp. I. o. női Felnőtt felsőház | ÁMK Sportcsarnok (1211 Budapest, Simon Bolivár stny. 1-3.)
17:15 ÉRD III - Gázművek MTE NKE