Győzelemmel kezdtük a márciust

Felnőtt csapatunk a K&H női kézilabda liga 16. fordulójában 21:30-as győzelmet ért el az MTK Budapest együttese ellen az Elektromos Sportcsarnokban.

A hét első napján felnőtt csapatunk Balatonbogláron 28:37-es győzelmet ért el a junior válogatott ellen, szombaton pedig a bajnokság küzdelmeiben az MTK Budapest vendégei voltunk. A találkozón Julie Foggea hárított büntetője után Coralie Lassource szerzett vezetést csapatunknak, majd Kiss Nikolett alakította 1:2-re az állást. 3:3 után egy hazai találat ellenében lányaink hatszor voltak eredményesek, így az első negyedóra végén 4:9 állt az eredményjelzőn. A következő percekben is jól zárt védőfalunk, és mögötte Janurik Kinga remek védéseket mutatott be, így a 25. minutumban Coralie Lassource góljával tízzel vezettünk. A 8:18-as félidő után Szabó Laura és Andjela Bulatovic növelték találataink számát, majd Krpez Slezák Katarina és Gávai Szonja is bevette Terenyi Bianka kapuját (11:22). A játékrész közepén magyar válogatott kerettag balszélsőnk és beállónk találataival tartottuk tizenegy gólos előnyünket. A hajrában Kiss Nikolett és Mariama Signaté is átlövésből talált a kapuba a 21:30-as végeredménnyel záruló összecsapáson.

ÉRD NB I góllövőlista

Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

A hét közepén serdülő III. osztályú lányaink a Százhalombatta, hétvégén pedig a Gézengúz UKC otthonában nyertek. Pest megye felnőtt együttesünk itthon tartotta a két pontot a Bugyi SE ellen, Pest megye ifjúsági csapatunk ellenben nem bírt a Bugyi SE korosztályos lányaival. A Kovács László régióban szereplő U10 csapatunk pont nélkül maradt a hétvégi két fordulóban. A hét utolsó napján ifjúsági és serdülő I. osztáylú lányaink is a Győri Audi ETO KC otthonában léptek pályára, a pontszerzés azonban egyik együttesünknek sem sikerült. U11-es csapatunk a Kovács László régió B csoportjában mind a két mérkőzését megnyerte vasárnap. Bp. I. osztályban szereplő együttesünk döntetlenre végzett a Budaörs Handball ifjúsági gárdájával. Gratulálunk a győzelmekhez!