Hiányos védekezés

NB I-es junior együttesünk támadásban szép akciók eredményeként talált a kapuba, védekezésben azonban nem tudtuk megállítani az FTC támadásait, így 38:27-es vereséget szenvedtünk.

NB I-es junior csapatunk a listavezető FTC otthonában lépett pályára a bajnokság 8. fordulójában. A találkozón Nagy Cintia találatával szereztünk vezetést, majd egy fővárosi találat után Bíró Eszter góljával újra csapatunknál volt az előny. Ezt követően azonban nyolc gólt szereztek zsinórban a vendéglátók, amit Bíró Eszter újabb találata tört meg (9:3). Kerekes Vanda indításgóljával, és Kertész Ramóna beállóból szerzett találatával tartottuk a lépést ellenfelünkkel, közelebb azonban nem kerültünk a zöld-fehérekhez. A félidő hajrájában Bíró Luca két büntetőt is értékesített, míg a 21:13-as állásnál véget érő első félidő utolsó találatát Kerekes Vanda szerezte. A fordulást követően ezúttal Braun Laura Csenge váltotta gólra a megítélt büntetőt, míg Bíró Eszter egy remek egyéni akció végén volt eredményes. Védekezésben azonban csak ideig-óráig tudtuk megállítani a hazai akciókat, azonban támadásban emberhátrányban Kertész Ramóna szemfüles befutása után kétszer is bevettük a hazaiak kapuját (30:18). Bíró Esztert nem tudták tartani a hazai védők, irányítónk szerezte egymást követő öt találatunkat, hátrányunkat azonban nem sikerült csökkentenünk, így Illés Virág találata a 38:27-es végeredményet jelentette.

A bajnokság őszi szakaszának utolsó előtti fordulójában NB I-es felnőtt, és utánpótlás csapataink a Fehérvár KC vendégei lesznek szombaton, míg NB I/B-s együttesünk a Vasast fogadja vasárnap az ÉRD Arénában.