Majdnem hibátlan hetet zártunk

Csapatunk a K&H női kézilabda liga 19. fordulójában közel állt a bravúrhoz, de végül nem sikerült a pontszerzés az FTC-Rail Cargo Hungaria ellen, három nappal később a 21. forduló találkozóján azonban már a győzelemnek örülhettünk a Fehérvár KC ellen.
A 19. forduló elhalasztott, FTC-Rail Cargo Hungaria elleni mérkőzésünket szerdán pótoltuk. Lányaink remekül kezdték a mérkőzést a bajnoki címvédő ellen, hiszen az első perctől remek hangulatot teremtő szurkolóink biztatása közepette 5:2-es előnyre tettünk szert. Védelmünk jól állította meg a zöld-fehér akciókat, míg a kapuban Janurik Kinga bravúrosan védett. A 15. percre elfogyott előnyünk (7:7), de Katarina Krpez Slezak egy percen belül kétszer is eredményes volt, így lányaink visszavették a vezetést. Vezetésünket egészen a játékrész utolsó percéig tartottuk, amikor két vendég találatra nem volt válaszunk, így a szünetre 13:14-es állásnál vonultak a csapatok. A második játékrész elején Mireya González Álvarez akciógóljával és Szabó Laura higgadtan értékesített hétméteresével egyenlítettünk, majd Andjela Bulatovic góljával a 35. percben már együttesünk vezetett (16:15). 22:22-ig fej-fej mellett haladtak a csapatok, majd a vendég csapat zsinórban három találatot szerezve háromgólos előnyre tett szert, de lányaink nem adták fel, Klivinyi Kinga és Mireya González Álvarez találataival az utolsó három percre egyenlő állásnál érkeztünk (25:25). Az utolsó percben az FTC hétméteresgóljára már nem válaszolhattunk, így 26:27-es vereséget szenvedtünk.

Három nappal az utolsó pillanatokig kiélezett FTC elleni összecsapást követően újabb bajnoki mérkőzés várt lányainkra, ezúttal a Fehérvár KC látogatott az ÉRD Arénába. A találkozón Kisfaludy Anett két lerohanás végén szerzett találatával szereztünk vezetést. Az FKC ugyan egyenlített, de Kisfaludy Anett újabb góljával ismételten lányaink jutottak előnyhöz, melyet egészen a tizedik percig meg is őriztünk, amikor Yulia Khavronina talált átlövésből a kapuba (6:5). Ezt követően azonban ellenfelünk zsinórban négyszer volt eredményes, így 6:9 állt az eredményjelzőn. Katarina Krpez Slezak és Mireya González Álvarez találataival csökkentettük hátrányunkat, majd a 26. percben spanyol jobbátlövőnk átlövésgóljával egyenlítettünk (12:12). Szabó Laura beállóból volt eredményes, míg a játékrész utolsó percében Katarina Krpez Slezak büntetőből, Klivinyi Kinga pedig Mariama Signaté indítása után volt eredményes, így 15:13-as előnnyel vonulhattunk a szünetre. A második félidő elején egy találatra zárkózott ellenfelünk, de a vezetést már nem adtuk ki kezünkből a mérkőzés hátralévő részében. Nagyobb előnyre a játékrész közepén nem tudtunk szert tenni, de minden vendég találatra volt válaszunk, így tartottuk egy-kétgólos előnyünket a félidő derekáig. A 48. percet követően, 22:21-es állás után azonban Janurik Kinga kapuját mindösszesen kétszer tudta bevenni az FKC, míg lányaink felállt fal ellen, és lerohanás végén is eredményesek voltak. A 32:23-as végeredményt Klivinyi Kinga utolsó másodpercben szerzett átlövésgólja állította be.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

NB I-es utánpótlás csapataink kétszer is pályára léptek a héten, de a hétközben az FTC, majd a hétvégén a Fehérvár KC ellen sem sikerült a pontszerzés. Az alsóházi rájátszásban szereplő  ÉRD 1-es serdülő csapatunk ötödik mérkőzését is megnyerte, és veretlenül áll a tabella élén. Gratulálunk!

A elmúlt hét ÉRD eredményei

2016. március 21., hétfő

OSB F alsóház 5-11. helyért | Szigetszentmiklós NKSE - ÉRD 1 21:22 (13:12)

2016. március 23., szerda

NB I Ifjúsági | ÉRD - FTC 17:21 (8:12)
NB I Junior | ÉRD - FTC 22:35 (10:13)

NB I Felnőtt | ÉRD - FTC-Rail Cargo Hungaria 26:27 (13:14)

2016. március 26., szombat

NB I Ifjúsági | ÉRD - Fehérvár KC 18:31 (9:15)
NB I Junior | ÉRD - Fehérvár KC 23:30 (10:13)

NB I Felnőtt | ÉRD - Fehérvár KC 32:23 (15:13)

NB I-es felnőtt csapatunk szerdán az FTC-Rail Cargo Hungaria csapata ellen lép pályára a Népligetben. Szombaton NB I/B-s együttesünk az FTC II-t fogadja, míg a hét utolsó napján Bp. I. osztályban szereplő csapatunk a Batthyány Tornacsarnokban mérkőzik meg a Gödöllői KSC csapatával.