Megkezdtük az EHF-Kupa küzdelmeit

Felnőtt csapatunk a múlt hét közepén kiélezett mérkőzésen döntetlent játszott a Debrecen csapatával, míg vasárnap 30:26-os győzelmet ért el az Issy Paris Hand együttese ellen az EHF-Kupa második selejtezőkörének első mérkőzésén.

A válogatott hét után, a bajnokság 5. fordulójában a DVSC-TVP otthonában vendégszerepelt csapatunk. A találkozón egy kivédekezett hazai támadás után gyors ellenakció végén Mireya González Álvarez juttatta vezetéshez csapatunkat, majd ugyancsak egy ellentámadás végén Kisfaludy Anett góljával 1:2-nél újra nálunk volt az előny. Negyed óra elteltével 8:5-re vezetett ellenfelünk, de három perccel később Fekete Bozsana egy, illetve Katarina Krpez Slezak két góljával döntetlen volt az állás (8:8).  A 22. percben Kisfaludy Anett labdaszerzése után az üres debreceni kapuba talált be saját kilences vonaláról, 10:12-re alakítva az állást, a szünetben végül 13:13-as döntetlen állt a Hódos Imre Sportcsarnok kijelzőjén. A fordulást követően ellenfelünk akcióból kilenc percig nem tudta bevenni Janurik Kinga kapuját, míg Mireya González Álvarez háromszor is eredményes volt ez időszak alatt (14:16). A hazai csapat 17:17-nél egyenlített, és egészen 20:20-ig fej-fej mellett haladt a két csapat. Majd ellenfelünk az 58. percre kétgólos előnyre tett szert, de lányaink jól koncentráltak a végjátékban és Mireya González Álvarez, illetve Katarina Krpez Slezak találataival a mérkőzés vége előtt 23 másodperccel egyenlítettünk. Az utolsó hazai támadást kivédekezte csapatunk, így együttesünk 22:22-es döntetlent játszott a DVSC-TVP otthonában.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

Négy nappal a debreceni bajnoki mérkőzés után, az EHF-Kupa második selejtezőkörének első mérkőzésén az Issy Paris Hand együttesét fogadtuk az ÉRD Arénában. A találkozón egy kivédekezett vendég akciót követően Katarina Krpez Slezak gyors ellentámadás végén szerezte első találatunkat, majd Klivinyi Kinga átlövésgóljával 2:2 volt az állás. 3:5 után ellenfelünk tíz percig nem tudta bevenni Janurik Kinga kapuját, így előbb a 14. percben egyenlítettek lányaink, majd zsinórban újabb hat találatot szerezve 11:6-ra vezettünk a játékrész utolsó tíz percére fordulva. Az Issy Paris három találatot ledolgozott hátrányából a félidő hátralévő részében, de a szünetre 13:10-es vezetéssel vonultunk pihenőre. A fordulást követően Klivinyi Kinga és Andjela Bulatovic góljaival szemben ellenfelünk ötször volt eredményes, így a 37. percben 15:15-re alakult az állás. Klivinyi Kinga betörés után szerzett találatával egy támadással később ismét csapatunk vezetett, sőt a párharc első mérkőzésének utolsó tizenöt percére fordulva 23:18-ra vezettünk. Ötgólos előnyünkből a mérkőzés végére négyet megőrzött csapatunk, így 30:26-os eredménnyel vágunk neki a vasárnapi párizsi visszavágónak. Hajrá ÉRD!

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista

NB I-es utánpótlás csapataink számára a hét közepén nem sikerült a pontszerzés a DVSC otthonában. Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk nem bírt a Szombathelyi KKA együttesével, míg az országos serdülő bajnokságban ÉRD 2-es lányaink a Százhalombattai VUK SE ellen nyertek idegenben. U13-as csapataink közül ÉRD 2003-as lányaink mind a két mérkőzésüket megnyerték a hétvégén, míg ÉRD 2003-as együttesünk egy győzelemmel és egy vereséggel zárta a hetet. Pest megye junior lányaink az FSZSE-től szenvedtek vereséget, a Bp. I. osztályban szereplő csapatunk a Hort SE II ellen tudott nyerni. Gratulálunk a győzelmekhez!