U19 III. osztály

Újabb forduló telt el utánpótlás csapatainknál is. Mutatjuk az elmúlt hétvége történéseit és eredményeit.

Az NB II-es felnőtt mezőnyben és az utánpótlás bajnokságban is szereplő ifjúsági csapat mindkét mérkőzését magabiztosan hozta az elmúlt fordulóban, valamint a III. osztályú csapat is nyerni tudott Vecsésen. Az U22-es lányok találkozóján a felnőtt kerethez tartozó játékosok nagy része, Simics Judit vezetőedzővel a helyszínen drukkolt.

NB II:
Érd U22 – Vecsés SE  35-31 (19-17)

U19 I. osztály:
SZISE – Érd  28-34 (16-20)

U19 III. osztály:
ÉRD - Vecsés-Sülysáp  35-23

A serdülőknél a III. osztályú gárda gólgazdag meccsen győzött, az első osztályúak azonban kikaptak a SZISE csapatától.

U17 I. osztály:
SZISE - Érd  30-21

U17 III. osztály:
Érd - Vecsés-Sülysáp   48-37

Az U14 I. osztályú lányok a felsőházban már a 2. fordulónál járnak, azonban ez a hétvége nem a mi szánk íze szerint alakult.

FTC - Érd  26-23 (13-11)

PC Trade Szegedi NKE - Érd   28-27 (15-13)

Az U12-es fordulón Csepelen, Vértesi-Simó Erzsébet edző beszámolója szerint a lányok rendkívül sportszerű, fegyelmezett játékot mutattak mindkét győztes mérkőzésen.

Érd - Moyra-Budaörs Handball 22:13

Szigetszentmiklós NKSE - Érd 12:27

Gratulálunk csapatainknak!

Hajrá, Érd!

Sikeres hétvégén vannak túl utánpótlás csapataink, amelyek közül kettő Cegléden lépett pályára. Ezen felül mutatjuk a legutóbbi hétközi forduló eredményeit is.

Az NB II es bajnokságban szereplő lányok Cegléden nyertek két számjegyű különbséggel, így Maurer Szandra tanítványai tartják második helyüket a tabellán.

NB II:
Ceglédi KCSE - ÉRD U22 22-32 (8-15)

U19 I. osztályban a közvetlen rivális Alba Fehérvár együttesét, a félidei egy gólos előny után magabiztosan sikerült felülmúlni.

Érd - Alba Fehérvár KC 35-31 (16-15)

Szintén Cegléden lépett pályára Oláhné Balog Tünde irányításával az U19-es III. osztályú gárda. Küzdelmes első félidő után feljavuló teljesítménnyel sikerült nyerni, így a csapat jelenleg 2. helyen áll a tabellán.

Ceglédi KCSE - Érd II.  27-32 (14-14)

U17-es lányok még hét közben szenvedtek vereséget Székesfehérváron az Albától.

Érd - Alba Fehérvár KC  28-43 (14-19)

Végül, de természetesen nem utolsó sorban március 25-én az U11-es csapat Vértesi-Simó Erzsébet iránymutatásával a Battyányiban játszotta a bajnoki fordulót a Budafok és Kispest együttesei ellen.

Ennél a korosztálynál az MKSZ szabálya szerint nincs számszerű eredményszámlálás, de a lányok nagyon meggyőző játékkal mutattak főlényt mindkét csapattal szemben.

Hajrá, Érd!

Felemás eredményekkel zárta utánpótlásunk az előző hetet. A fontos győzelmek mellett a dobogóért harcoló DKKA ellen nem sikerült a bravúr, összességében viszont elégedettek lehetünk!

Az NB II-ben szereplő U22-es együttesünk számára nem volt kérdés a győzelem. Maurer Szandra tanítványai magabiztosan múlták felül ellenfelüket.

NB II

Érd U22–XVI. Ker KMSE 41-16 (16-8)

Gólszerzők: Szalai 12, Horváth, Szunyok 8-8, Dicső 4, Nánási 3, Hajdú, Zimek 2-2, Erdős, Urbányi

Az U19 I. osztályban a tabellán második Dunaújváros vendégei voltunk. Sajnos ezúttal nem jött ki a lépés a mieinknek, így 32-24-es vereség lett a vége.

U19 I. osztály

DKKA–Érd 32-24 (18-8)

Gólszerzők: Szalai, Kerekes 7-7, Dicső, Horváth 3-3, Erdős 2, Szunyok, Hajdú

„Sajnos az U19-es találkozón semmi nem sikerült úgy az első játékrészben ahogy azt szerettük volna és a második félidei feljavuló játék nem volt elég ahhoz, hogy ekkora hátrányt ledolgozzunk. Vasárnap az NB II-es fordulón több jó egyéni teljesítmény volt, ezúttal könnyed mérkőzést tudtunk játszani” – értékelte ezt a két párharcot a csapat edzője, Maurer Szandra honlapunknak.

Az U19 III. osztályban érdekelt lányaink fontos rangadót nyertek hazai pályán. Oláhné Balog Tünde tanítványai már az első félidőben hét góllal vezettek a tabellán második XVI. ker KMSE ellen, és végül 28-24-re nyertek, így tovább küzdenek a dobogós pozíciókért.

Érd II–XVI. ker KMSE 28-24 (19-12)

A legutóbbi győzelmet nem tudta viszont megismételni az U17-es I. osztályban érdekelt csapatunk. Jól kezdtünk, de a szoros első félidő után végül a dobogóért harcoló Dunaújváros 30-20-ra nyert.

U17 I. osztály

DKKA–Érd 30-20 (12-12)

Gólszerzők: Trinfa 9, Mikolik 4, Márkus, Kálmán 2-2, Dobai, Bomba, Vilovski

U12-es csapatunk mindkét mérkőzését megnyerte a hétvégén. Vértesi-Simó Erzsébet együttese előbb a Százhalombattát múlta felül 27-19-re, majd az Emericus gárdája ellen diadalmaskodott 24-12-re.

Gratulálunk csapatainknak! Hajrá, Érd!

A nyári szünet véget ért, szeptember elsejével becsengettek az iskolákban és elkezdődött az idei tanév. Utánpótlás csapatainknál azonban augusztus végén még az edzőtáborok álltak az első helyen.

A legkisebbek, azaz az U8-9-es és az U10-11-es korosztály augusztus 23-27. között, az érdi Treff csarnokban napközis jellegű edzésekkel kezdte a felkészülést. Összesen 34 fő vett részt a foglalkozásokon. A nagyobb korcsoportba Idén 7 új játékos érkezett, elsődleges szempont volt így, hogy a csapattagok megismerjék egymást, és fokozatosan térjenek vissza az edzésekhez.

Továbbá a tábor célja volt a legkisebb korosztályok minél előbbi visszaszoktatása a jövő edzéseihez, a csapatszellem további fokozása, a kézilabda szeretetének erősítése valamint a fizikai és technikai képességfejlesztés.

Edzők: Schóber János és Vértesi-Simó Erzsébet

Az U12-13-asok augusztus 4-én kezdték meg az edzéseket. Az erőnléti felmérés után a felkészülés 3. hetére esett a tábor Siófokon. A 18 fős csapat délelőttönként képességfejlesztő és erősítő gyakorlatokat végzett, majd délután jöhetett a technikai és taktikai elemek gyakorlása. Az edzések mellett, a helyszínnek is köszönhetően, a strandolás sem maradt ki a programból, amely az edzések után remek levezetés volt a lányok számára.

Az U14-esek hasonlóan készültek, mint az eggyel kisebb korosztály. Két hét alapozás után 23 fő vett részt a siófoki táborozásban. A tét az volt, hogy ki kerül be az U14-es I. osztályban induló csapatba. Reméljük az edzőtábor eredményességét nemcsak a közösségformálásban kamatoztathatják a lányok, hanem a korosztály I. osztályú bajnokságában is megállják a helyüket.

Edzők: Oláh Márk, Kubinszkiné Hegedűs Marianna, Vértesi-Simó Erzsébet

Az U15-ös és a serdülő II-es csapat augusztus 8-13 között. Az edzőtábor igen feszes tempóban zajlott, precízen beosztva minden percet. A 22 fős gárda, összesen 30 edzésen vett részt. Szabadtéri aerob edzések mellett szerepet kapott a védekezés és a támadás fejlesztése, valamint a csapatkohézió kialakítása is. A kitűzött célokat teljesítették a lányok.

Edzők: Szemerédi Erika és Pádár Margó

A serdülő I. és Ifjúsági I-II. csapat július 26-án elkezdte a munkát. Először két hetes önálló munkát kaptak a lányok, amit a polar órák segítségével ellenőrizni is lehetett. Ezután következett a siófoki közös gyakorlás, amelyen 29 tag vett részt. A napi 2-3 edzés mellett egymás közötti edzőmérkőzés is színesítette a programot. Bízunk benne, hogy a sikeresen eltöltött egy hét nagy segítség lesz a csapatok eredményes versenyzésében, csapatformáló ereje pedig már a hazautazás során megmutatkozott.

Edző: Oláhné Balog Tünde, Maurer Szandra

Összességében elmondható, hogy sikeres edzőtáborokon vagyunk túl, hiszen látványos fejlődésen ment keresztül mindenki, nem csak képességben, de a csapatösszhangban is sokat léptek előre a korosztályok. Mind amellett, hogy nagyon elfáradtak, rendkívül élvezték a tábort a lányok. A nagy terhelés ellenére fegyelmezetten és jó kedvvel dolgoztak. Ha ez a hozzáállás megmarad, szép jövő elé nézhet mindenki.