Négy nap alatt két győzelem

Felnőtt csapatunk szombaton 29:22-re nyert a Dunaújvárosi Kohász KA ellen az EHF-Kupa 3. selejtezőkörének első mérkőzésén, míg kedden 34:23-as győzelmet ért el a Budaörs együttese ellen a bajnokság küzdelmeiben.

Szombaton lányaink az EHF-Kupa harmadik, egyben utolsó selejtezőkörének első mérkőzésén a Dunaújvárosi Kohász KA együttese ellen léptek pályára. A mérkőzés elején Solti Gábor törzsszurkolónkat köszöntöttük 60. születésnapja alkalmából, és szurkolótársai ajándékaként végezhette el a kezdődobást. A találkozó második percében Andjela Bulatovic szerzett vezetést csapatunknak, majd az 5. percben 4:1-re vezettünk a teltházas ÉRD Arénában. Jól záró védőfalunk mögött több fantasztikus védést is bemutató Janurik Kinga kapuját tíz minutum alatt kétszer vette be a DKKA, így Klivinyi Kinga szaggatottról szerzett találatával hatgólosra növeltük előnyünket (10:4). A játékrész hajrájában Katarina Krpez Slezak és Kisfaludy Anett növelte találataink számát, így az első harminc perc végeztével 15:9-cel vonulhattunk szünetre. A folytatásban Gridnyeva Szvetlana hárított büntetőt, majd a 42. percben Klivinyi Kinga góljával 20:15 állt az eredményjelzőn. Kisfaludy Anett a saját kilenceséről vette be az emberhátrányban hat mezőnyjátékossal támadó ellenfelünk kapuját, majd Mariama Signaté bejátszását is gólra váltotta válogatott beállónk, így az első felvonás utolsó tíz percének 25:19-es előnnyel vághattunk neki. A mérkőzés utolsó négy találatából hármat is lányaink szereztek, Mireya González Álvarez, Katarina Krpez Slezak és Barján Bianka révén, kialakítva a párharc első mérkőzésének 29:22-es végeredményét.

ÉRD EHF-Kupa góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

Három nappal a DKKA elleni EHF-Kupa mérkőzés után a bajnokság küzdelmeiben a Budaörs együttesét fogadtuk. A találkozó elején Katarina Krpez Slezak értékesített büntetőjével szereztünk vezetést, majd Mariama Signaté szaggatottról szerzett találata alakította 2:1-re az állást. Az első negyedóra végén döntetlenre álltak a felek (7:7), de ezt követően öt perc alatt Yulia Khavronina kétszer, Mariama Signaté és Gulyás Vanda pedig egyszer-egyszer talált a kapuba (10:7). A játékrész hajrájára fordulva a vendégcsapat akcióból kilenc percen át nem tudta bevenni Janurik Kinga kapuját, így Szabó Laura hétméteresgóljával a 23. percben 14:8-ra vezettünk, majd a félidő utolsó találatát Yulia Khavronina jegyezte (16:10). A fordulás után Gridnyeva Szvetlana hárított hétméterest, majd a félidő ötödik percében Gulyás Vanda szerezte meg második találatát. A 48. percben Gridnyeva Szvetlana váltotta Janurik Kingát a kapunkban, akinek büntetőből sem tudtak túljárni az eszén, és hat perc alatt mindössze egy gólt kapott (27:18). A hajrában Vajda Luca egy labdaszerzés után növelte tízgólosra előnyünket, majd Klivinyi Kinga és Fekete Bozsana is duplázott a végjátékban, kialakítva a 33:22-es végeredményt.

ÉRD NB I góllövőlista
Magyarázat: J - Játszott mérkőzés; D - Dobott gól; O - Otthon; I - Idegenben; 2P - Kétperces büntetés

Kiemelt serdülő bajnokságban szereplő csapatunk nem bírt a Győri Audi ETO KC együttesével, míg az országos serdülő bajnokságban ÉRD 2-es lányaink a Gárdony-Pázmánd NKSE ellen nyertek idegenben. U13-as csapataink közül ÉRD 2003-as lányaink a Budakalász és ÉRD 2004-es csapatunk ellen is nyertek, míg fiatalabb U13-as együttesünk a Budai Farkasok ellen javítottak. U10-as lányaink a Kóka KSK és az Inárcs-Örkény együttesei ellen is nyerni tudtak. Bp. I. osztályban szereplő csapatunk a Tempo KSE ellen maradt alul. Gratulálunk a győzelmekhez!